- Hakkımızda -

BOYOZ AKADEMİ

Sanat Merkezi ve Film Yapım Şirketi olma özelliğini bir arada barındırmakta ve akademik eğitim vermektedir. Ayrıca; hizmet binası içerisindeki Tiyatro Salonlarında ilgili gösterimler yaparak İzmir’de Tiyatro etkinliklerinin artması için var gücüyle çalışmaktadır.

Sanat Merkezi olarak; Tiyatro ve Temel Oyunculuk Eğitimi, Yaratıcı Drama, Profesyonel Sahne Oyunculuğu ve Kamera Önü Oyunculuk eğitimleri başta gelmek üzere, Sinema Tv, Yazarlık, Müzik, Resim ve Dans alanlarında da ekipler yetiştirmekte ve gerçekleştirdiği projelerde bu ekiplere görev vererek gelişimlerini sağlamaktadır.

Tiyatro ve Sanatsal Eğitim faaliyetleri dışında İzmir yerleşik olarak film yapım şirketi olma özelliğini koruyarak projeler üretmekte ve bu alanda sektörde istihdam oluşturmaya çalışmaktadır. TC Kültür Bakanlığı destekli Belgesel Filmler, Valilik düzeyinde il tanıtım videoları, reklam filmleri, internet dizileri dışında 2 Mayıs 2014’te vizyona giren 10. Köy ‘’Teyatora’’ adlı sinema filmi ve 02 Haziran 2017 de vizyona giren ‘’Bambaşka’’ adlı uzun metraj sinema filmi bu faaliyetlerden bazılarıdır.

Kurucusu Bülent Aydoslu; Tiyatro oyunculuğu kökenli bir film yapımcısıdır. Aynı zamanda hayata geçirilmiş birçok tiyatro ve sinema filminin de senaristliğini yapmıştır. Halen sahibi olduğu Boyoz Akademi Sanat Merkezinde Tiyatro ve Temel Oyunculuk Eğitmenliği yapmaktadır.

E-Katalog