DİĞER EĞİTİMLER ANASAYFA
- Eğitimlerimiz -
- Tiyatro, Müzik, Resim, Dans, Yazarlık ve diğer sanat eğitimlerimizle ilgili bilgileri bu bölümden inceleyebilirsiniz. -
boyoz akademi eğitimler

TİYATRO ve TEMEL OYUNCULUK EĞİTİMİ

tiyatro ve temel oyunculuk eğitimi

Kişisel Gelişim ve Hobi Amaçlı, Sosyalleşmek ya da Keyifli Vakit Geçirmek İsteyenler İçin; daha önceden deneyimi olmayanlarda düşünülerek; hafifletilmiş ve eğlendirerek öğreten bir program hazırlanmıştır.

Yanı sıra sosyal ve iş hayatınızda kesinlikle işinize yarayabilecek konularda düşünülerek; Diksiyon, Ses ve Nefes Egzersizleri, Beden Dili ve Mimik Egzersizlerini içeren uygulamalar da programa dâhil edilmiştir.

Düzgün ve akıcı konuşmak, beden dilini doğru kullanmak, sosyalleşme konusunda kapalı ruh halinin gelişimini sağlamak ve özgüvenin geliştirilmiş olması oyunculuk yapmak isteyenler için önemli olduğu kadar ileriye dönük oyunculuk planı olmayan ancak; okul, iş ve sosyal hayatında çevresindekilere göre daha aktif olmak isteyenler için de önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu nedenle eğitim sürecinde geçilecek aşamalar eğitim sonrasında ileriye dönük oyunculuk yapma planı olmayanları da hayatının geriye kalan kısmında mutlaka kişisel gelişim anlamında diğer insanlardan bir adım önde tutacaktır. İleriye dönük profesyonel hobi ya da meslek edinmek isteyenler için ise sağlam bir temel oluşturarak sonra ki alacağı profesyonel oyunculuk eğitimlerinde hızlı yol kat etmesini sağlayacaktır

Sinema, Televizyon ve Tiyatro alanına ilgi duyan, bu konuda kendini geliştirmek isteyen, hobi amaçlı ya da meslek edinme hedefi olan, 16 - 49 yaş arası herkes bu eğitime katılabilir.

110 TL Taksitle! - Tiyatro ve Temel Oyunculuk Eğitimi; Haftada 1 gün, 2 saat, Toplam 3 ay olup, ödemeniz gereken toplam ücret yalnızca; 440 TL’dir. Üstelik ödeme kolaylığı sağlamak için; 110 TL x 4 taksit imkânıyla!

Kısaca Program İçeriği Hakkında Bilgi;

Eğitim her hafta aynı gün ve saatlerde yapılmaktadır. Kursiyer Cumartesi ya da Pazar olmak üzere bu 2 günden yalnızca birini seçerek o güne ait ders saatlerinde 12 hafta boyunca aynı gün ve aynı saatlerde eğitim alır.

İlk 6 hafta; Diksiyon, Ses ve Nefes Egzersizleri, Beden Dili ve Mimik Egzersizlerini içeren uygulamalarla kişisel ve sosyalleşmeye dönük gelişim sağlanır. İkinci 6 hafta ise öğrenciler 4 – 5 ya da 6 ‘şar kişilik gruplara bölünerek mini skeçlerde görev verilir. Yine hafta da 1 gün 2 saat olmak üzere bu skeçlerin provaları aldırtılarak eğitim sonu kendi davetlileri önünde sanat merkezimize ait sahnede sergilemeleri sağlanır. Böylece öğrenciye küçük de olsa bir sahne deneyimi de yaşatılmaktadır. Bu eğitimi tamamlayan ve kişisel gelişim, profesyonel hobi ya da meslek edinme gibi hangi amaçla olursa olsun üst eğitimlere devam etmek isteyen öğrencilere sonraki eğitim ücretleriyle ilgili indirim ve taksit avantajları sunulmaktadır.

Eğitim alacak kişilere eğitim aldıklarına dair ''Belge'' verilecektir.

ADRES: 1713 Sokak No: 38 (Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı / İzmir

Detay Bilgi: 0552 219 77 29 – 0232 482 20 25

Resmi Facebook Sayfamız;

www.facebook.com/BoyozAkademi

DİZİ ve SİNEMA OYUNCULUĞU (KAMERA) EĞİTİMİ

dizi sinema eğitimi

Kamera Önü Oyunculuk Teknikleri - Kamera Önünde Rahatlık - Konsantrasyon ve Doğallık – Temel Şan Eğitimi – Temel Dans Eğitimi - Deneme Çekimi ve Tanıtım Çekimi - Fotoğraf Çekimi - Sektörel Bilgi (Cast Aşaması, Ajanslar, Yapım Şirketleri) - Ezber Yapma Teknikleri - Devamlılık Tutma Teknikleri - Kamera Arkası ve Set Ekibiyle İlgili Bilgiler - Set Adabı - Oyuncu-Yönetmen İlişkisi – Proje Çekimi ve Oyuncu Kamera Önü Performans Çekimi ve Uygulamalarını Kapsamaktadır.

Bu programda oyuncu adayları; vücut dili, ses kullanımı, oyunculuk yöntemleri gibi unsurlara ek olarak; yakın plan, orta plan, geniş plan kamera ölçeklerinden, bu ölçeklerin nerelerde ve nasıl kullanıldıkları, devamlılık kavramı ve devamlılığın nasıl sağlandığı, oyuncu eylem alanı, senaryo ve karakter analizi, senaryo üzerinde alt metin egzersizleri ve bunların çekilmiş filmlerden örneklenerek oyunculuğa katkısına uzanan geniş kapsamlı bir bilgi birikimine sahip olacaklardır

İlk 2 hafta (1,2) teorik olarak Sinema ve Televizyonun teknik ve içerik anlamda incelenmesi ve Aktör / Aktris adaylarına genel bir görüş kazandırmaya ayrılacaktır. Yani oyuncu olarak set ortamında başına gelebilecek tüm ihtimaller ve durumlar hakkında bilgilendirilerek çözüm yolları ve uygulamaları konusunda bilgilendirilecektir.

Sonraki 2 Hafta (3,4) ise gözlem ve karaktere hazırlanma içerikli uygulamalar yapılacaktır.

Sonraki 6 Hafta (5,6,7,8,9,10) ise performans uygulamalarına geçilecektir. Farklı teknik ve duygu değişimlerini gerçekleştirecek performans çekimleri yapılacaktır. Sınıf halinde tekli ve ikili olmak sureti ile bu performanslar alınırken bir yönetmen ve bir oyuncu koçu tarafından sürekli bilgilendirilerek en doğruyu en kolay şekilde yapmanız konusunda yönlendirileceksiniz. Çekilen görüntüler tarafınıza her hafta flash bellekle verilecektir.

Alınacak bazı performanslardan örnekler; Philip Meissner ve Viola Spolin drama oyunculuk teknikleri üzerinden doğaçlama performans çalışmaları. Daha önceden verilmiş bir film sahnesi üzerinden performansa dayalı karaktere yoğunlaşma / odaklanma ve mimik çalışması Konstantin Stanilavski oyunculuk tekniği üzerinden uygulanması. Eğitmenler tarafından yazılmış ve bir hafta öncesinden tarafınıza ulaştırılacak metinlerin performansları alınacaktır. Yaygın film türlerine göre hazırlanan metinlerde “tür oyunculuğu” ve genel drama eğitimi verilecektir. Hareket tutarlılığı, ses doygunluğu konuları üzerine düşülecektir. Yine eğitmenler tarafından yazılan metinlerle performanslarınız alınırken karakter yapısında derinlik ve kişisel performans konuları üzerinde durulacaktır. Kültür elentegrasyon ve motivasyon konuları çalışılacaktır.

Sonraki 2 Hafta (11,12) Temel Şan Eğitimi ile sesin doğru kullanımı konusunda geliştirileceksiniz.

Sonraki 2 hafta (13,14) ise yine performans uygulamalarına geçilecektir. Farklı teknik ve duygu değişimlerini gerçekleştirecek performanslarınız alınacaktır.

Sonraki 2 Hafta (15,16) ise temel dans eğitimi ile bedenin doğru kullanımı konusunda geliştirileceksiniz.

Sonraki 2 Hafta (17,18) ise Viral Video Çekimi çalışmaları ile öğrenme ve uygulama konusunda edindiğiniz bilgiler konusunda geliştirileceksiniz. Bu çalışma kurgu, efekt, ses gibi montaj çalışması yapılarak gala gecesi oyuncu adaylarına izlettirilecektir.

Sonraki 4 Hafta (19,20,21,22) ise bir kısa film çalışması ya da tek bölümlük internet dizisi çalışması yapılacaktır. Bu çalışma kurgu, efekt, ses gibi montaj çalışması yapılarak gala gecesi oyuncu adaylarına izlettirilecektir.

Sonraki 1 Hafta (23) kişiye özel kısa tanıtım videosu ve proje başvurularında kullanmaları için fotoğraf (Tam,Yarım,Mimik) çalışması yapılacaktır.

Son Hafta (24) ise düzenlenecek gala gecesinde yapılan çalışmalardan hazırlanan videolar oyuncu adaylarına izletilecektir. (Not: Son hafta programının tarihi videoların kurgu çalışmaları nedeniyle değişiklik gösterebilir)

Bu ve benzeri içerik ve uygulamaların yer aldığı eğitim dönemini tamamlayan öğrencilere Aktör / Aktris Stüdyo Eğitim Belgesi verilecektir. Bu belge Kamera Önü Oyunculuk eğitimi aldığınızı ispatlayan ve tüm Yapım Şirketi, Sinema ve Televizyon sektöründe geçerli bir belgedir.

Eğitimi tamamlayan oyuncu adaylarından dileyen kişilere proje teklifleri ya da başvuruları konusunda ücretsiz menajerlik hizmeti verilecektir.

Eğitim alacak kişilere eğitim aldıklarına dair ''Belge'' verilecektir.

ADRES: 1713 Sokak No: 38 (Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı / İzmir

Detay Bilgi: 0552 219 77 29 – 0232 482 20 25

Resmi Facebook Sayfamız;

www.facebook.com/BoyozAkademi

YARATICI DRAMA EĞİTİMİ

yaratıcı drama eğitimi

Kişilik gelişimi, Sosyal uyumluluk, Diksiyon, Ses ve Nefes Egzersizleri, Beden Dili ve Mimik Egzersizleri temel alınmak suretiyle Yaratıcı Drama ve Sahne Sanatları disiplini ve Temel kuralları konu edilerek çocuklarımızın gelişimi sağlanacaktır.

Drama yönteminde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için çocuklarımızın dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini bu yolla geliştirmeyi amaçlamaktayız. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenecektir. Ayrıca, çocuklarımızın utangaçlık, çekingenlik vb. olumsuz duygulardan arınmasını sağlamakta temel amaçlarımız arasındadır.

Bu programın yanı sıra medyayı (Google/Facebook/İnstagram/Twitter) anlama ile doğru kullanma ve film analiz atölyeleri de ek hizmet olarak verilmektedir

Dönem boyunca unutulmaya yüz tutmuş en az 5 sokak oyunu çocuklarımıza öğretilerek sınıf arkadaşlarıyla birlikte sanat merkezimiz içinde oynamaları sağlanmaktadır.

Ayrıca, çocuklarımızın utangaçlık, çekingenlik vb. olumsuz duygulardan arınmasını sağlamakta temel amaçlarımız arasındadır.

ÜCRETSİZ DENEME DERSİ İÇİN RANDEVU ALINIZ;

0552 219 77 29 - 0232 482 20 25

KISACA PROGRAM İÇERİĞİ HAKKINDA BİLGİ;

Eğitim her hafta aynı gün ve saatlerde yapılmaktadır. Kursiyer Cumartesi ya da Pazar olmak üzere bu 2 günden yalnızca birinde kendi yaş grubundaki o güne ait ders saatlerinden hangi sınıfı seçmişse her hafta aynı gün ve aynı saatlerde eğitim alır.

Eğitim haftada 1 gün ve 2 ders olmak üzere gerçekleştirilir.

YAŞ GRUPLARINA GÖRE SINIFLARIN EĞİTİM GÜN VE SAATLERİ

 

CUMARTESİ

5 – 6 – 7 Yaş Yaratıcı Drama CUMARTESİ 10:50 SINIFI

8 – 9 – 10 – 11 Yaş Yaratıcı Drama CUMARTESİ 12:00 SINIFI

5 – 6 – 7 Yaş Yaratıcı Drama CUMARTESİ 13:00 SINIFI

8 – 9 – 10 – 11 Yaş Yaratıcı Drama CUMARTESİ 14:00 SINIFI

8 – 9 – 10 – 11 Yaş Yaratıcı Drama CUMARTESİ 15:00 SINIFI

5 – 6 – 7 Yaş Yaratıcı Drama CUMARTESİ 16:15 SINIFI

 

PAZAR

12 – 13 – 14 – 15 Yaş KAMERALI Yaratıcı Drama PAZAR 12:30 SINIFI

7, 8, 11 Gibi Ara Yaşlardaki Öğrencilerimize Verilecek ilk Ders Sonrası ya da Yapılacak Ön Görüşmeyle; Fiziksel, Ruhsal ve Önceki Eğitim Tecrübelerine Göre Uygun Sınıflarda Eğitim Almaları Sağlanmaktadır.

Yaratıcı Drama Eğitimi Her 4 Hafta İçin 150 TL’dir

Kameralı Yaratıcı Drama Eğitimi Her 4 Hafta İçin 175 TL’dir.

En az 6 ay eğitim alacak öğrencilere eğitim aldıklarına dair ''Belge'' verilecektir.

ADRES: 1713 Sokak No: 38 (Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı / İzmir

Detay Bilgi: 0552 219 77 29 – 0232 482 20 25

Resmi Facebook Sayfamız;

www.facebook.com/BoyozAkademi

GSF ve KONSERVATUVAR OYUNCULUK SINAVLARINA HAZIRLIK

Güzel Sanatlar ve Konservatuvarların Oyunculuk Bölümü Yetenek Sınavları İçin Hazırlık Eğitimi

Alanında uzman, ilgili bölümden mezun ve yüksek lisans çalışmalarını tamamlamış eğiticiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Sınav sürecine kadar öğrencilerimiz tam donanımlı bir oyuncu adayı haline gelmektedir.

PROGRAMIN İÇERİĞİ

Ses, nefes ve beden egzersizleri - Konsantrasyon ve odaklanma çalışmaları - Kişiye özel tirad seçimi - Seçilen tiradların öğrenci ile bire bir çalışılması - Kulak, duyum çalışmaları - Sınava hazırlık düzeyinde teorik bilgi sunumu olarak tasarlanmıştır.

PROGRAMIN DETAYLARI

Hazırlık programının içinde; Mimik-Rol, Diksiyon, Hareket-Doğaçlama, Şan Ve Teori dersleri yer almaktadır.

Mimik rol dersinde adayın tiyatro tarihi içinden, eğitici ile birlikte seçeceği parçaların çalışması yapılmaktadır. Temel hedef sürecin sonunda adayın dört adet parçayı hazır hale getirmesini sağlamaktır.

Diksiyon dersinde, ses, boğumlama, fonetik, artikülasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar aynı zamanda etkili konuşma ve iletişim becerisini arttırmaya yöneliktir.

Hareket-Doğaçlama dersinde, adayın imgesel ve bedensel kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Teori-Kuram dersinde, başlangıçtan günümüze tiyatro düşüncesi hakkında ayrıntılı sunum yapılmaktadır.

Şan dersi sürecin son iki ayında devreye girmektedir. Bu derste aday ile ritim, ses, kulak, duyum çalışmaları yapılmaktadır.

Derslere ait tüm kaynaklar (kitap, oyun tekstleri) eğitmenler ve kurum tarafından adaylara PDF olarak verilmektedir.

Programa katılan tüm adaylar, her ay kurumumuzda sergilenen oyunların iki tanesini ücretsiz olarak seyredebilmektedir.

İki ayda bir olmak üzere, alanında uzman ve tanınmış oyuncu ve tiyatrocularla workshop çalışmaları yapılmaktadır.

Program haftada 4 saat, ayda 16 saat olmak üzere toplam 9 ay, 144 saat sürmektedir. Eğitim için ödemeniz gereken toplam ücret ödeme kolaylığı sağlamak için 285 TL x 10 Ay şeklinde her ay elden ödeme imkanıyla taksitlendirilecektir.

Tiyatro Bölümlerine Hazırlık Müfredatı Öğrenci İle Yüz Yüze Yapılacak Toplantıda Aktarılacaktır.

ADRES: 1713 Sokak No: 38 (Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı / İzmir

Detay Bilgi: 0552 219 77 29 – 0232 482 20 25

Boyoz Akademi Sanat Merkezi

Resmi Facebook Sayfamız; 

www.facebook.com/BoyozAkademi

YAZARLIK EĞİTİMİ

Dramatik Yazarlık bölümlerine hazırlık eğitimi

Max Brod Kafka’ya uyup yazdıklarını yakmış olsaydı bugün Kafka diye bir yazar olmayacaktı. İlk yazdığı romanlarla eleştiri üstüne eleştiri alan Dostoyevski’nin hayata küskünlüğü devam etseydi, bugün onun en iyi romanlarından mahrum kalacaktık. Oğuz Atay “nasıl olsa kimse beni anlamıyor” düşüncesine takılmış olsaydı bugün Tutunamayanlar dışında bir romanını okuyamamış olacaktık.

Yazıyla ilişkinizin iyi olması için yazar olmak zorunda değilsiniz. Yazı, yazanın hayal dünyasına yolculuğudur. Bu yolculuk için kimsenin izni de gerekmez. Ama bu, zihnin labirentlerinde yolunu bulabilmek için bir kılavuza ihtiyaç olmadığı anlamına gelmez.

Kafka, Dostoyevski ya da Oğuz Atay olmayabilirsiniz belki ama bu yüzden yazmaktan niye vazgeçesiniz?

YAZARLIK EĞİTİMİNDE NELER YAPACAĞIZ?

Bu eğitim kapsamında öncelikle, genel olarak sanat algısı ve özel olarak edebi algı üzerine kafa yorup, “Niçin Yazıyorum?” sorusuna yanıt arayacağız. Yazmanın ilk temeli olan fikir nasıl bulunur ve geliştirilir, fikir konuya nasıl dönüştürülür bunları öğreneceğiz. Bunları tartışıp öğrenirken temel eksenlerimizi dünya ve Türk edebiyatının temel taşları diyebileceğimiz roman ve öyküler oluşturacak. Dolayısıyla tartışmalarımız teorik formüllerle değil, her hafta okuyacağımız bir roman ya da öykü üzerinden gerçekleşecek.

Sonra sırayla kurmaca ve gerçeklik düzlemi nedir ve bir yazıda nasıl bir araya gelir? Hikâyenin temel taşları olan karakter, olaylar örgüsü, zaman ve mekân nedir, nasıl yaratılır ve bütün bunlar anlatı ekseninde nasıl bir araya gelir bunlara yoğunlaşacağız. Bu yaratım sürecini destekleyici pratikler içine gireceğiz ve filmlerden, resim ve fotoğraflardan, bazen bir nesneden bir renkten yola çıkıp zihnimizi ve hayal dünyamızı zorlayacağız.

Tüm bunlar ışığında başlayacağımız yazma deneyimlerini okuyup tartışarak, birbirimizin eksikliklerini ve olumluluklarını paylaşarak ilerleyeceğiz. Böylece hem edebi bir metnin nasıl okunması ve eleştirilmesi gerektiğini öğreneceğiz hem de yazma ve okuma disiplini kazanmış olacağız.

Bu eğitim sonunda bir metin nasıl ortaya çıkar, nasıl geliştirilir, tıkandığımızda nasıl ve hangi yöntemler izlenerek aşılır hem bunları öğrenmiş olacağız, hem de derinlikli bir edebi ve sanatsal algının sınırlarında dolaşmaya başlayacağız.

Aylık Ücreti; 240 TL'dir.. (Eğitim Eğitmenle Bire Bir Gerçekleşmektedir.)

ADRES: 1713 Sokak No: 38 /Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı İçi / İzmir

Detay Bilgi; 02324822025 – 05301705080

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

YAZARLIK EĞİTİMİ ÇALIŞMA PROGRAMI

Çalışma eğitmeni tarafından belirlenecek roman, öykü, şiir, tiyatro oyunu okumalarıyla ilerleyecek, haftada 2 saat olup, 6 ay sürecek çalışma programının genel içeriği şu şekildedir:

1. AY

Neden Yazıyoruz? Yazma eylemi nedir?

Yazarlık ve hayat ilişkisi

Nerden başlamalı? Ne yazmalı?

Sanatın ve yazmanın tarihsel kökenleri

Edebiyat ve Edebi algı

2. AY

Edebiyat ve felsefe düzlemi

Yaratıcılık nedir? Entelektüel bir hazine olarak yaratıcılık.

Yaratıcılığı besleyen dinamikler nelerdir.

Klasik ve Modernist Edebi metinler

3. AY

Edebi yazı ve ideoloji/politika ilişkisi

Romantizm ve edebiyat

Soyut düşünme nedir?

Hikaye yaratmak nedir?

4. AY

Edebi yazıda fikir. Fikir nasıl bulunur ve geliştirilir?

Yazı/fikir ve Fikir/yazı birlikteliği nasıl örülmeli?

Kurmaca nedir? Kurmaca ve gerçeklik düzlemi nasıl ele alınmalıdır?

Kurmaca edebi yapıtlar nasıl üretilir?

5. AY

Hikayenin unsurları nelerdir?

Olay örgüsü, tema, karakter, çatışma nedir, nasıl yaratılır?

Karakter nasıl geliştirilir?

Karakter ve olay örgüsü kombinasyonu.

6. AY

Hikaye nasıl geliştirilir?

Zaman ve mekanın kullanılması.

Karakter, olay örgüsü ve zaman-mekan bütünlüğü.

Tıkanma nedir nasıl aşılır?

Yazı nasıl sürdürülebilir?

Aylık Ücreti; 240 TL'dir.. (Eğitim Eğitmenle Bire Bir Gerçekleşmektedir.)

ADRES: 1713 Sokak No: 38 /Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı İçi / İzmir

Detay Bilgi; 02324822025 – 05301705080

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

DRAMATİK YAZARLIK BÖLÜMLERİNE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Dramatik Yazarlık bölümlerine hazırlık eğitimi

Üniversitelerin Dramatik Yazarlık bölümlerine hazırlık amaçlı olarak tasarlanan bu kurs, genel yazarlık atölyeleri ya da kurslarından farklı olarak, bütünüyle sınavı kazanmaya dönük bir çalışma programı içermektedir.

Bölüm sınavlarında aranılan şey, kişinin anlama-kavrama-yorumlama-ifade etme özelliği ve yetisi olduğundan, kursun içeriği katılımcıya bu özellikleri kazandırmaya yönelik olacaktır.

Bu amaçla 6 ay sürecek olan kursun ilk 3 ayını düşünsel, felsefi zemini oluşturmaya yönelik teorik okuma ve tartışmalar, diğer 3 ayını ise teorik derslerin yanı sıra yazma-uygulama pratikleri oluşturacaktır.

Eğitim alacak kişilere eğitim aldıklarına dair ''Belge'' verilecektir.

ÇALIŞMA PROGRAMI:

Sanatsal ve felsefi bakış nedir? Sanatsal ve felsefi derinleşme çalışmaları

Tarih, felsefe ve politik okumalarla entelektüel bakış kazanma

Sanat tarihi okumaları

Yaratıcılık nedir? Entelektüel bir hazine olarak yaratıcılık

Dramatik yazımın kökenleri: Ritüeller, Mitoloji

Antik Yunan dönemi metinleri ekseninde felsefe - sanat ilişkisi

Sanat, siyaset ve felsefe okuma ve tartışmaları

Metinlerde içerik ve biçim kurgusu

Dramatik olanın kurgusu: Konu seçimi, olay örgüsü, çatışma ve öykü kurmaca

Yaratıcılığı besleyen dinamikler nelerdir.

Dramatik kurgu denemeleri yapma

Yaratıcı yazım denemeleri / imge çalışmaları

Aylık Ücreti; 240 TL'dir..

ADRES: 1713 Sokak No: 38 /Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı İçi / İzmir

Detay Bilgi; 02324822025 – 05301705080

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

SENARYO YAZIM ATÖLYESİ

senaryo yazım atölyesi

Bir hikayenin nasıl kurgulanıp yazılacağını ve yazılan bir hikayenin nasıl senaryo haline getirileceğini esas alan bir çalışmadır.

Bu temel eksen göz önünde bulundurularak hikayenin unsurlarının neler olduğu, bunların nasıl ve hangi düzlemlerde bir araya getirilip kurgulanacağı, hikaye yazarken neye nasıl bakılması gerektiği teknik, anlamsal ve yazımsal düzlemlerde ele alınacak ve devamında, yazılan hikayenin nasıl senaryolaştırılacağına yoğunlaşılacaktır.

6 aylık bir zaman periyodunu kapsayan bu atölyede ilk ay (ilk dört hafta) iki pilot öykü (Oğuz Atay-Beyaz Mantolu Adam ve Anton Çehov-İoniç) temel alınarak hikaye olgusu üzerine eğilinip bir hikaye yazılacak, ikinci ay ise yazılan hikayenin senaryolaştırılması gerçekleştirilecektir.

Eğitim alacak kişilere eğitim aldıklarına dair ''Belge'' verilecektir.

Aylık Ücreti; 160 TL'dir..

ADRES: 1713 Sokak No: 38 /Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı İçi / İzmir

Detay Bilgi; 02324822025 – 05301705080

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

ATÖLYE PROGRAMI

1. AY

Bakışımızın ve algılarımızın sanatsallaşması

Sanatsal algı ile gündelik algı arasındaki fark.

Bakmak ve görmek nedir? Sanatsal bakış ne anlama gelir?

Öykü nedir? Neler öykü olabilir? - (Okunacak Öykü: Anton Çehov – İoniç)

2. AY

Yaratıcı fikir nedir, nasıl oluşturulur? Fikrin yaratıcı düzlemde gelişme dinamikleri nelerdir, nasıl geliştirilir?

Kurmaca nedir? Kurmaca ve gerçeklik düzlemi nasıl ele alınmalıdır?

Kurmaca yapıtlar nasıl üretilir?

Öykü ve gerçelik ilişkisi nasıl ele alınmalıdır.

Fikir, Tema, Konu, Dramatik Çatışma, Karakter, Olaylar Örgüsü nedir? - (Okunacak Öykü: Oğuz Atay – Beyaz Mantolu Adam)

3. AY

Karakter nasıl oluşturulur ve geliştirilir? Karakter, olay örgüsü ve dramatik çatışma kombinasyonu nasıl düzenlenir?

Zaman ve Mekan nasıl kullanılır? Atmosfer nasıl yaratılır?

Bu bilgiler ışığında herkesin kendi hikayesini yazması ve bu hikayelerin değerlendirilip tartışılması

4. AY

Senaryo nedir? Senaryo yazarken nelere dikkat edilir?

Bir hikaye nasıl senaryolaştırılır?

Tretman ve Sinopsis nedir, nasıl yazılır, nelere dikkat edilmelidir?

Bir öykünün senaryoya göre kurgulanması, bölünüp parçalanması nedir?

Öykü kurgusu ile senaryo kurgusu arasındaki fark nedir? (İzlenecek bir kısa film üzerinden tartışılacaktır)

5. AY

Tretman ve Sinopsis yazımında neler göz önüne alınır, nelere dikkat edilmelidir?

Sinema dili ile öykü dili arasındaki fark.

Senaryonun püf noktaları nelerdir?

Sinemada imgesel anlatı nasıl kullanılır? Görüntünün dili nasıl kullanılır? - (İzlenecek bir kısa film üzerinden tartışılacaktır)

6. AY

Kendi hikayemizin tretmanını ve sinopsisini kurma

Diyalog yazımında nelere dikkat edilmelidir. Diyalog yazımı, sahne bölümlemesi ve sinema dili

Atmosfer yaratmak, üslup oluşturmak ve senaryoyu beslemek

Yazılan senaryoların tartışılıp değerlendirilmesi.

Aylık Ücreti; 160 TL'dir..

ADRES: 1713 Sokak No: 38 /Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı İçi / İzmir

Detay Bilgi; 02324822025 - 05301705080

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

MÜZİK EĞİTİMİ

müzik eğitimi

Müzik Kurslarımızda amaç; Öğrencilerin müziksel algı ve bilgilerini geliştirerek ulusal ve evrensel müzik kültürünü tanıtmak, enstruman becerilerinin güçlenmesini sağlamak, müzik sanatını meslek edinmek isteyenleri uygun alanlara yönlendirmek, özgüven ve performanslarını arttırabilmeleri için seyirci önünde bireysel yada grup halinde müzik yapmalarına olanak tanımak, müzik okur yazarı olmalarını sağlamaktır.

Eğitim alacak kişilere eğitim aldıklarına dair ''Belge'' verilecektir.

ADRES: 1713 Sokak No: 38 (Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı / İzmir

Detay Bilgi: 0552 219 77 29 – 0232 482 20 25

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

GİTAR EĞİTİMİ

Klasik Gitar eğitim programı, notaların süre değerleri ile porte ve gitar üzerindeki yerlerinin öğrenilmesi, sol anahtarı ile ritmik ve eşlikli okunması, gitar çalma tekniklerinin kavranması, hareket ve gürlük terimlerinin uygulanması, Barok, Klasik Romantik ve Çağdaş Dönem özellikleri ile, bu dönemlere ait eserlerin yorumlanması, şarkı formları ve örneklerinin incelenmesi, Tarrega, Fernando Sor, Albeniz, Bach,Villa Lobos gibi Klasik Gitar için birçok eser vermiş önemli bestecilerin müzik anlayışlarını incelenerek yorumlayabilme konularını kapsar.

Haftada 1 gün 1 ders saati olarak planlanmıştır. Eğitim; eğitmen ve öğrenciyle bire bir yapılır. En az 3 aylık eğitim programına dahil olacak öğrenciler kabul edilmektedir.

Detay Bilgi İçin ; 05522197729 – 02324822025

PİYANO EĞİTİMİ

Eğitim programı, notaların süre değerleri ile porte ve piyano üzerindeki yerlerinin öğrenilmesi çift anahtar ile ritmik ve eşlikli okunması, piyano çalma tekniklerinin kavranması, hareket ve gürlük terimlerinin uygulanması, Barok, Klasik Romantik ve Çağdaş Dönem özelliklerinin kavranması, bu dönemlere ait eserlerin yorumlanması, şarkı formları ve örneklerinin incelenmesi, Beethoven, Mozart, Bach,Chopin gibi piyano için birçok eser vermiş önemli bestecilerin müzik anlayışlarını incelenerek yorumlayabilme konularını kapsar.

Haftada 1 gün 1 ders saati olarak planlanmıştır. Eğitim; eğitmen ve öğrenciyle bire bir yapılır. En az 3 aylık eğitim programına dahil olacak öğrenciler kabul edilmektedir.

Detay Bilgi İçin ; 05522197729 – 02324822025

RESİM EĞİTİMİ

Hobi Resim, Çocuk Resim, Güzel Sanatlara Hazırlık gibi amaçlara uygun farklı şekillerde verilen resim kursu Haftada 1 gün 1 ders saati olarak planlanmıştır. Eğitim; eğitmen ve öğrenciyle bire bir ya da en fazla 3 kişilik sınıflarda yapılır. En az 3 aylık eğitim programına dahil olacak öğrenciler kabul edilmektedir.

ADRES: 1713 Sokak No: 38 /Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı İçi / İzmir

Detay Bilgi; 02324822025 – 05522197729

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

50 YAŞ ÜSTÜ İÇİN HOBİ TİYATRO KURSU

50 yaş üstü

Kişisel Gelişim ve Hobi Amaçlı, Sosyalleşmek ya da Keyifli Vakit Geçirmek İsteyenler İçin; daha önceden deneyimi olmayanlarda düşünülerek; hafifletilmiş ve eğlendirerek öğreten bir program hazırlanmıştır.

Yeni Dönem Kayıtları Devam Ediyor!

110 TL Taksitle! - Tiyatro Kurs Programı; Haftada 1 gün, 2 ders, Toplam 20 Haftadır. 20 Haftalık Kurs Programı için ödemeniz gereken toplam ücret ödeme kolaylığı sağlamak için; 110 TL x 6 taksit şeklinde belirlenmiştir.

Detay Bilgi: 0552 219 77 29 – 0232 482 20 25

50 Yaş ve Üstü İnsanların Psikolojik ve Fizyolojik Esasları da Dikkate Alınarak Özel Bir Program Hazırlanmıştır.. Bu nedenle her katılımcı her seviyede insana uygun hazırlanmış bu eğitim programı sürecinde kolay ve rahat bir süreç yaşarken; eğlenerek öğrenme fırsatı bulacaktır.

Amacı yalnızca tiyatro yapmak olmayan insanlar için sosyal hayatlarında da kesinlikle işlerine yarayabilecek konularda düşünülerek; Diksiyon, Ses ve Nefes Egzersizleri, Beden Dili ve Mimik Egzersizlerini içeren uygulamalar da programa dâhil edilmiştir.

Düzgün ve akıcı konuşmak, beden dilini doğru kullanmak, sosyalleşme konusunda doğru bir zemin hazırlamak ve özgüvenin geliştirilmiş olması hayatta daha aktif olmak isteyenler için önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle eğitim sürecinde geçilecek aşamalar eğitim sonrasında ileriye dönük mutlaka kişisel gelişim anlamında katılımcıları diğer insanlardan bir adım önde tutacaktır.

İlk 8 hafta; Diksiyon, Ses ve Nefes Egzersizleri, Beden Dili ve Mimik Egzersizlerini içeren uygulamalarla kişisel ve sosyalleşmeye dönük gelişim sağlanır.

Sonraki 12 hafta ise öğrenciler gruplara bölünerek mini skeçlerde görev verilir. Yine hafta da 1 gün 2 ders olmak üzere bu skeçlerin provaları aldırtılarak eğitim sonu kendi davetlileri önünde sanat merkezimize ait sahnede sergilemeleri sağlanır. Böylece öğrenciye küçük de olsa bir sahne deneyimi de yaşatılmaktadır.

Eğitimi Tamamlayanlara ''Belge'' verilecektir.

ADRES: 1713 Sokak No: 38 (Tiyatro Sokağı) Karşıyaka Çarşı / İzmir

Detay Bilgi: 0552 219 77 29 – 0232 482 20 25

Resmi Facebook Sayfası;

www.facebook.com/BoyozAkademi

E-Katalog